Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petice proti bioplynové stanici

 

PETICE PROTI BIOPLYNOVÉ STANICI
Vážení zastupitelé,
Společnost Ledeko, a.s. usiluje o schválení záměru výstavby bioplynové stanice v těsné blízkosti zástavby rodinných domů obce Třebětín a v neposlední řadě pak i MŠ Třebětín.
S bioplynovými stanicemi (BPS), které byly v ČR vybudovány jsou vesměs negativní zkušenosti, jež jsou mimo jiné dostupné i na internetu. Níže uvádíme částečný výčet negativ pro naši obec.
-         Silné zamoření příslušné části obce, nevyjímaje i okolní obce, v našem případě i města Letovice, odporným zápachem.
-         Silný zápach zcela zničí prostředí pro důstojné žití a bydlení.
-         Podstatné znehodnocení nemovitostí v dotčených obcích.
-         Výrazné zvýšení provozu nákladních aut přivážejících odpad jenž bude způsobovat zápach po celé trase, rozbité silnice, zničené domy, které jsou v blízkosti silnice, zhoršenou bezpečnost pro chodce a především děti. Při budování střediska ZD v Třebětíně se předpokládalo (bylo naslibováno), že budou traktory a nákladní auta jezdit mimo obytnou zónu, ale skutečnost je jiná.
V obcích, kde jsou tyto bioplynové stanice provozovány, byli před jejich povolením ujištěni, že BPS navržená v blízkosti jejich domovů je vystrojena nejmodernější technologií bez možnosti úniku zápachu z areálu provozu, ale skutečnost byla zcela jiná a zápach pak vesele likvidoval spokojené žití obyvatel v rámci úspor aprovozu a co největší výtěžnosti výsledného produktu a dále pak předpokládaných emisí oxidu siřičitého (SO2), oxidů dusíku (NOx) resp. oxidu dusičitého (NO2), oxidu uhelnatého (CO) nám ne zrovna nejlepším způsobem naše životní prostředí vylepší. Navíc v době servisních technologií odtávek, či havárií, dochází rovněž k úniku páchnoucích látek, ať už přímo z technologie či ze skládek svozového materiálu.
Důležité je upozornit i na fakt, že zástavba MŠ je jen pár set metrů od místa výstavby BPS. Bohužel takových příkladů je mnohem víc a jak uvádíme výše, je možné se o dalších problémových stavbách dozvědět z internetu, či z jiných sdělovacích prostředků.
Vážení zastupitelé, výstavba a provoz BPS V řadě případů velmi negativně ovlivňuje podmínky pro život občanů v příslušných i okolních obcích. Obracíme se proto na vás s žádostí, aby záměr společnosti LEDEKO, a.s. Letovice, týkající se plynové stanice, byl zastupitelstvem a vedením města Letovice zamítnut, podobně jako tomu učinili i zastupitelé nedalekého Tišnova a v řadě dalších obcí po celé ČR.
 
A co až všude kolem nás bude  třímetrová kukuřice, aby mělo co krmit nenasytnou tlamu plechového či jakého gigantu a přijde nějaký větší deštík a všechny nás spláchne do Svitavy?(no, pravda možná jen některé)
Kde jsou protipovodňová opatření?
Ale té kukuřice bude přeci jen asi málo a tak se bude muset „potrava“ dovážet.
Na Purkyňově,Třebětínské či Jevíčské bude „veselo“ až budou zdi pukat.
A naši zástupci za nás a „pro nás“ hlasují.
kn, pj
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 131915
Měsíc: 682
Den: 31