Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpověď tajemnice

 Vážená pane Rozsívale,

Váš dopis přišel den před tím, než Vám odesílal odpověď pan starosta, vzhledem k tomu, že v jeho dopise byly obsaženy odpovědi i na otázky, které byly v dopise adresovaném mně, necítila jsem potřebu reagovat.

Je třeba pochopit roli tajemníka - úředníka, kterou zastává na městském úřadě, Městský úřad Letovice nevyjímaje - ta (role) vyplývá ze zákona o obcích a ze zákona o úřednících. Já rozhoduji pouze v záležitostech, které se týkají úřadu -
nikoliv města, tyto kompetence jsou mi svěřeny a uloženy právě zmíněnými zákony. Proto nelze ode mne chtít, abych se k této věci vyjadřovala, nemám právo o tom rozhodovat, navíc, když je to skutečně tolik citlivá záležitost. V dopise, který jste ode mne obdržel, jsem pouze tlumočila stanovisko a rozhodnutí rady města, tak jak mi bylo uloženo, nic jsem na tom neměnila, nic jsem nepřidala, odpověděla jsem Vám tak, jak rada rozhodla, tady můj úkol končí. A bylo by neprofesionální a hraničilo by to s překročením kompetencí, kdybych činila cokoliv jiného. Vaše debata musí být směřována k voleným funkcionářům, zastupitelům, v jejich rukách jsou ta rozhodnutí, o kterých chcete diskutovat. Já, jakožto Naděžda Lorenčíková (nikoliv tajemnice MěÚ Letovice) Vás chápu, chápu Vaši starost o životní prostředí, ve kterém žijete. Ráda bych za sebe věřila, že tato věc - spor o to, zda bioplynová stanice ano, či ne, skončí ve prospěch zájmu Letovic a jejich obyvatel. Myslím, že by měla být i přínosná, nejen škodlivá, věřím, že ti, co říkají, že její provoz Letovice nepoznají ( v tom negativním slova smyslu) nelžou. Laicky se domnívám, že ekonomicky pomůže Ledeku, a tím opět i "letovičákům". Věřte, že i já jsem jakýsi letovický patriot, vždyť zde už jakýsi pátek pracuji, platí mě lidé, kteří v tomto městě žijí a pro mne z toho vyplývá jednoznačná povinnost pracovat jim ku prospěchu.
Ve svých letech jsem zase o kousek víc pokorná, tak bych chtěla, abyste to vnímal tak, jak to píšu, naprosto bez ironie, opravdově.

Ale na záležitosti bioplynové stanice nemám pražádný vliv. A mám li být upřímná, nedokážu ani posoudit, co je pro lidi z Letovic výhodné, zda bioplynku mít nebo
ne. Já to skutečně nevidím tak jednoznačně jako vy.

Ale to je nezajímavý názor nějaké Lorenčíková z Chrastové Lhoty,

                                                                  s pozdravem Lorenčíková

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 131914
Měsíc: 682
Den: 31