Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaple září do okolí

    

Kaple září do okolí
     V neděli 13. května se dopoledne sešlo mnoho občanů z Třebětína a okolí na první pouti, která se konala u příležitosti generální opravy kapličky. Byla postavena v r. 1871 a patří neoddělitelně k romantickému pohledu na Třebětínské náměstí.
     Slavnou mši sloužil letovický děkan P.Josef Fasora, který také opravenou kapli vysvětil. Ke slavnosti zpěvem a hudbou přispěly Smíšený pěvecký sbor B. Martinů a letovický dechový soubor. Oprava kaple si vyžádala finanční náklad přes 100 000 Kč. Mnoho prací se uskutečnilo sponzorsky. Ocenění zaslouží příspěvek Nadace města Letovice pro rozvoj kultury a životního prostředí v částce 10 000 Kč MěÚ Letovice v částce 5 000 Kč.
     O opravu kaple se zasloužili především občané Třebětína, které vedli manželé František a Jana Jankovi, dále pak Jana Novotná, Marta Ježová, Alois Doskočil, Ing. Vojtěch Paroulek, Zdeněk Síč a řada dalších odborných pracovníků. Nikdo ze jmenovaných si nečinil nárok na odměnu.
     Kaple dnes září novotou mezi stromy a objekty. Zvuk zvonu proniká do širokého okolí a svým příjemným zvukem svolává všechny k denním modlitbám. Odkaz minulosti je pro další generace zachován
Zdroj: Týdeník okresu Blansko, roč. 11./23. Května 2001
 
 

 
Archiv

Kalendář
<< listopad / 2018 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 130402
Měsíc: 1093
Den: 31