Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrý anděl

dobry-andel.jpg

l

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se stane z milionáře Anděl

 

Z ničeho nic vybudoval úspěšnou firmu, prodal ji Američanům a pak si PETR SÝKORA nekoupil drahý sporťák, nezajistil luxus pro ženu a děti, ale své miliony pomalu rozdává.
……………………………….
Když vybudujete úspěšnou firmu, přináší peníze. Když budujete nadaci pro prodělek, máte z toho jen dobrý pocit?
To ano a přitom jsem stejně rád, jako když jsme vybudovali firmu. Nevadí mi, že Dobrý anděl nenese peníze, naopak je prodělává. Zaprvé už je máme a zadruhé jsou pro mě mnohem méně důležité než před lety. Znám lidi, kteří si myslí, že mají dost, a to žádné velké peníze nemají. Umějí být spokojeni s tím, co mají. A znám lidi, kteří měsíčně vydělávají spousty peněz, ale nestačí jim to, protože mají takové náklady, že jsou nakonec v podstatě chudí.
…………………………………..
Nic jste si nechtěl koupit?
Málem jsem si koupil nové auto. Drahé sportovní auto., po kterém jsem toužil asi tak jako touží malí kluci po hračkách. A proč koneckonců ne? Ale tušil jsem, že to vyšumí. Nakonec jsem si pořídil něco mnohem nákladnějšího a mně dražšího, Dobrého anděla.
…………………………………………………………………………
Jaký dobrý skutek jste udělal vy, to víme. Co jste se přitom ale naučil nového?
Jedna věc přišla s Dobrým andělem jako nová – kontakt s bolestí a utrpením. S tím jsem předtím do styku moc nepřišel. Člověk by se neměl bát dotknout utrpení. Pamatuji si první opravdu těžký moment, pohřeb dvouletého kloučka Péti. Byla to úplně první rodina, které jsem pomáhal.
……………………………………………………………………
Proč jste si vybral zrovna rodiny, které se potýkají s rakovinou?
Rakovina je dlouhodobé onemocnění, psychicky velmi náročné. V případě, že onemocní dítě, jeden z rodičů přestává obvykle ze dne na den pracovat a jeden příjem tak náhle vypadne. Zároveň se objevují nové náklady. I dobře situovanou rodinu ze střední vrstvy tahle událost rychle dostane dolů. Během tří, pěti, sedmi měsíců s e rodiče nestačí divit, co to všechno stojí. Navíc mají úplně jiné, podstatnější starosti než peníze.
 zdroj: MF DNES, 22.12. 2012
 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 149560
Měsíc: 4461
Den: 27