Jdi na obsah Jdi na menu
 


A pak že močka neteče

Poděkování

Tento měsíc už počtvrté přitéká z areálu Ledeka do místního potoka Třebětínka tato dobrota, viz video. Protože je značné sucho, celý měsíc téměř neteče žádná voda v korytě potoka. Snad proto se Zemědělské družstvo Ledeko snaží zásobovat potok fekáliemi z velkokapacitního kravína. Pusťte si, prosím, video z dnešního dne 31. 7. 2014.

9. 7. 2014 ve večerních hodinách jsem volal hasiče já osobně. Při odběru hasičskou chemickou jednotkou Tišnov a provedeným rozborem na místě byly všechny hodnoty povolených hranic překročeny.

V pondělí 28. 7. 2014 sám starosta našeho zdravého města Letovice, pan Vladimír Stejskal, zavolal na mé upozornění Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje. Znovu byly odebrány vzorky fekálií vytékající z areálu Ledeka přímo do potoka.

Podotýkám, že tato zapáchající tekutina protéká přes můj pozemek.

 

Děkuji všem, kdo se mi snaží už dvacet let tenhle nešvar přitékající do Třebětína odstranit. Především děkuji panu Luďku Elblovi, pracovníkovi životního prostředí, který doopravdy nevíííí (!!!!) a nemá žádnou možnost tomuto vypouštění zabránit. Děkuji panu Ing. Radku Zemánkovi, vedoucímu odboru životního prostředí v Letovicích, který o problému už patnáct let ví, ale nekoná. Dokonce tvrdí, že nabírám vzorky v příkopě (viz zastupitelstvo v roce 2013). Mimo jiné podotýkám, že pan Ing. Radek Zemánek je předsedou MO Moravského rybářského svazu v Letovicích.

Děkuji odboru životního prostředí Boskovice, že o celé složité situaci ví. Účastní se pátrání po vinících, ale asi nemá dostatek pravomocí těmto únikům fekálií zabránit.

A nakonec děkuji všem zastupitelům a radním tohoto krásného a zdravého města. Oni o tomto  problému ví (viz zastupitelstvo města Letovic 2013), ale asi neví, kde je a co je Třebětín.

Josef Rozsýval - občan zdravého města

 

 

  

  

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 
Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 135366
Měsíc: 1041
Den: 35